havirov_letecky_2014.jpg

Havířov společně s městskou policií vydal informační brožuru pro občany města

Informační brožuru Průvodce bezpečným městem vydalo město koncem roku 2016 jako pilotní projekt v oblasti informační prevence. Brožuru tvoří poznatky, získané při realizaci různých preventivních akcí. Zároveň město vyslyšelo požadavky seniorů, jejichž možnosti získání potřebných informací na internetu jsou v mnoha případech omezené.

"Hlavním cílem tohoto projektu bylo vydat tzv. průvodce, který by obsahoval aktuální informace týkající se bezpečnosti ve městě, důležité kontakty a rady. V brožuře občan může například najít vymezení jednotlivých okrsků v rámci projektu Strážník blíže občanům, rozmístění kamer rekonstruovaného Městského kamerového dohlížecího systému, základní vymezení pravomocí Policie ČR a městských policií nebo informace o historii a současnosti Městské policie Havířov. Dále obsahuje rady, jak se správně zachovat v mimořádných životních situacích," uvedla Monika Krpelíková, projektový manažer Městské policie Havířov.

"Smyslem této brožury je zvýšit pocit bezpečí občanů ve městě informovaností o systematické spolupráci mezi městskými strážníky, magistrátem města a státní policií při řešení bezpečnostní situace," dodala Krpelíková. Výtisk byl pořízen v nákladu 500 kusů za celkovou částku 45 tisíc korun. Město na tisk získalo dotaci ve výši 40 tisíc korun z Ministerstva vnitra ČR v rámci projektů Programu prevence kriminality 2016. Distribuci brožur zajistí Městská policie Havířov při konání různých besed o bezpečnosti. Městská policie vydala tuto brožuru zároveň u příležitosti výročí 25 let svého založení.

logo_mv_cmyk.jpg Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz