vanocni_mestecko.jpg

Havířov slavnostně ukončil opravu ZŠ Generála Svobody

Na Základní škole Generála Svobody byla v pondělí 4. prosince slavnostně ukončena rekonstrukce, která měla za cíl snížit v celém objektu školy spotřebu energie. Město zde nechalo vyměnit okna a zateplit fasádu a některé ploché střechy. Díky dalším stavebním úpravám bude nyní navíc škola zcela bezbariérová.

ZŠ Generála Svobody je rozlehlá pavilónová škola. Její rekonstrukce dosáhla téměř 38,5 milionu korun.

"Jsem velmi ráda, že se nám podařilo upravit rozpočet a školu v letošním roce opravit. Rekonstrukci jsme stihli podle plánu a oproti projektu se nám podařilo její náklady snížit o jeden a půl milionu korun. Náležitý dík patří našemu oddělení investic a také zhotoviteli," uvedla primátorka Havířova Jana Feberová.

Celý objekt školy byl zateplen, škola má nová plastová okna s izolačním dvojsklem a na čtyřech pavilónech budovy nechalo město zateplit střešní plášť, položit novou hydroizolační krytinu a instalovat zařízení systému ochrany před bleskem a záchytný systém pro údržbu plochých střech.  V rámci zateplení objektu byla poté vyregulována otopná soustava.

Pro bezbariérový přístup byl upraven vstup do školy, družiny i atria a také vstup k dětské lékařce, která v objektu ordinuje.

gen.svobody_1.jpg

gen.svobody_2.jpg

gen.svobody_3.jpg

gen.svobody_4.jpg

gen.svobody_5.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz