chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov slavnostně otevřel nové sportoviště

Na prostranství za hasičskou zbrojnicí v Havířově-Životicích vzniklo zcela nové multifunkční hřiště. Vedení města Havířova jej společně se zhotovitelem, společností EUROVIA CS, dnes slavnostně otevřelo. Hřiště bude sloužit k výuce tělesné výchovy žáků nedaleké ZŠ Zelená, pro venkovní pobyt a hry dětí z MŠ U Křížů, k naplnění volnočasových aktivit občanů v městské části Životice a poslouží také sboru dobrovolných hasičů, jejichž budova se nachází v těsné blízkosti.

Město vyhovělo místní občanské komisi, která o stavbu hřiště zažádala. "Je to krok k dalšímu zkvalitňování života v této části města. Hřiště je určeno pro veřejnost různých věkových kategorií. Snažíme se investice rozprostřít do všech městských částí, aby lidé ve všech částech města byli spokojení a mohli aktivně trávit svůj volný čas. S ohledem na finanční možnosti města se snažíme tyto investiční akce realizovat postupně," uvedl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Hřiště z umělého trávníku o rozměru 18 x 42,5 metru je navrženo jako víceúčelové. Je možné na něm provozovat míčové sporty, vyhrají si ale i malé děti. Vedle hřiště je rozběhová dráha s doskočištěm, terasa se zahradním altánem a workoutové hřiště. Pro malé děti pak pružinová lavice, hrazda, lanová prolézačka, dvě pružinová houpadla a šplhací tyč.  Kolem celého hřiště je oplocení do výšky pěti metrů opatřené sítí.

Vybudování nového hřiště stálo město více než 6,5 milionu korun. Hřiště bude po kolaudaci předáno do správy SSRZ Havířov.


Nové hřiště_01.jpg


Nové hřiště_04.jpg

Nové hřiště_05.jpg

Nové hřiště_07.jpg

Nové hřiště_11.jpg


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz