vanocni_mestecko.jpg

Havířov se zapojil do projektů Fondu dalšího vzdělávání s názvem Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí

Lidé z Havířova a okolí tak mohou díky těmto projektům absolvovat praxi na městském úřadu, kde získají potřebné zkušenosti pro svou další profesní dráhu. Magistrát města Havířova přijme stážisty na tři pracovní pozice. Zájemci se mohou ucházet o stáž na pozici sociální pracovník a administrativní pracovník, kterou by vykonávali na odboru sociálních věcí, a o stáž na pozici krajinář komunálního odboru.

Studenti si vyzkouší práci na úřadu

"Projekt Cesta pro mladé pomáhá studentům škol najít práci tam, kde může být právě nedostatek praxe překážkou. Praxe pomáhají uchazečům udělat ten první a nejdůležitější krok při vstupu na trh práce. Získají teoretické a praktické zkušenosti, osvojí si pracovní návyky a zlepší svoji orientaci v pracovním prostředí. Stáž mohou nyní na našem úřadu absolvovat tři studenti," sdělila náměstkyně havířovské primátorky Alena Zedníková. 

Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí: z praktické části kurzu, která se odehrává v místě výkonu praxe, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje. Projekt je určen studentům posledních čtyř semestrů vysokých a vyšších odborných škol, studentům jednoletých jazykových škol a žákům posledních ročníků středních škol.

Praxi nabídne úřad také nezaměstnaným

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. "Projekt je vhodnou příležitostí pro všechny, kteří potřebují získat nové zkušenosti v reálném pracovním prostředí nebo si osvěžit znalosti z preferovaného oboru," vysvětluje náměstkyně Zedníková.

Do projektu se mohou zapojit nezaměstnaní, a to i jako absolventi, nebo rodiče na rodičovské dovolené nebo po ní, určen je také pro osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let. "Chceme patřit mezi společensky odpovědné instituce, které dělají něco nad rámec stanovených povinností s cílem někomu pomoci. Možnost stáží, které pomohou lidem uplatnit se na trhu práce, je další z nich," dodává náměstkyně Zedníková.

Jak se přihlásit na stáž?

Studenti se mohou na stáže projektu Cesta pro mladé přihlásit na webu www.cestapromlade.cz, kde si po přihlášení zobrazí konkrétní nabídky stáží. Informace poskytne také manažerka projektu pro MSK - Marie Trčková, marie.trckova@fdv.cz, 608 224 094.

Zájemci o praxi se zaregistrují v roli Uchazeče do Databáze projektu Vzdělávání praxí na adrese https://sep.vzdelavanipraxi.cz/, kde si po vyplnění svého profilu mohou prohlížet zveřejněné nabídky. Po přihlášení k nabídce jsou poskytovatelem praxe pozváni na pohovor. Další informace jsou dostupné na www.vzdelavanipraxi.cz. Konkrétní dotazy zodpoví pracovníci projektu na adrese info@vzdelavanipraxi.cz nebo na infolince +420 775 881 408.


Fond dalšího vzdělávání je státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí jsou financovány z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz