chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov navštívil vládní zmocněnec Jiří Cienciala, představil projekt Restart

Ve čtvrtek 5. října navštívil havířovskou radnici vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciala. S vedením Havířova hovořil zejména o možnostech zapojení města do programu Restart, který připravil Úřad vládního zmocněnce ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu a ministerstvem pro místní rozvoj. Společně s pak navštívili areál průmyslové zóny Dukla.

Program Restart je zaměřen na finanční a systémovou podporu Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje. "Mnoho problémů nikdo neřešil, třeba vysokou nezaměstnanost. I proto se obnovil Úřad vládního zmocněnce s cílem restartovat ekonomiku. Pomoc krajům bude probíhat v sedmi tematických oblastech. Jsou to podnikání a inovace, přímé investice, výzkum a vývoj, lidské zdroje, životní prostředí, sociální stabilizace, infrastruktura a veřejná správa," přiblížil hlavní podstatu programu Jiří Cienciala.

Hlavním tématem hovoru byly možné přínosy Restartu pro město Havířov. "Konec těžby uhlí na Dole Dukla měl negativní dopad na město. Ročně nám ubývá zhruba tisíc obyvatel. Logicky nás tak zajímá, zda si z podobných programů jsme schopni pomoci v řešení této situace, ať už se jedná o investice do průmyslové zóny v areálu bývalého Dolu Dukla, přestavbu nevyužitých objektů či třeba dopravní infrastrukturu," uvedla havířovská primátorka Jana Feberová.

"Už nyní se nám rýsují projekty, na které bychom z tohoto programu rádi čerpali finance. V první řádě se jedná o rekonstrukci objektu bývalé základní školy na Mánesově ulici na domov pro seniory nebo řešení přednádražního prostoru," uvedl během jednání náměstek primátorky Josef Bělica.

Projekt Restart je primárně zaměřen na pomoc městům a obcím. Žádat o finance však mohou také podnikatelé. "Chceme podpořit rozvoj podnikání, příliv nových investic a vytvoření nových pracovních míst v oborech s vyšší přidanou hodnotou, přeměnit stará průmyslová území na moderní podnikatelské areály. Jde také o to, aby mladí, vzdělaní lidé neodcházeli za prací jinam," uvedl Jiří Cienciala.

Cienciala na Dukle_6.jpg

Cienciala na Dukle_2.jpg

Cienciala na Dukle_1.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz