chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov nakupuje energie efektivně

Havířov dlouhodobě nakupuje elektřinu a zemní plyn pro magistrát a své organizace efektivním a moderním způsobem na komoditní burze. Letos na burzovním trhu znovu nakoupil přes 24 tisíc megawatthodin (MWh) elektřiny a 4 a půl tisíce MWh zemního plynu pro následující dva roky. Zemní plyn městu zlevní proti letošní ceně o 15 procent, elektřina vlivem růstu velkoobchodní ceny zdraží, stále ale bude pod úrovní roku 2015.

"Pro nákup energií nám dlouhodobě slouží energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno. Soustřeďuje se zde významná nabídka i poptávka po elektřině a plynu pro konečné zákazníky. Je tu silně soutěžní prostředí s dopadem na pokles ceny, který je větší než u jiných forem veřejné zakázky," uvedl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Nákup energií město každoročně centralizuje. "Spolu s havířovskou radnicí se centrálního nákupu energií účastní 36 škol a školek, městská policie, kulturní a sociální zařízení nebo Technické služby Havířov. Energie pořizujeme ale třeba i pro Havířskou teplárenskou společnost, jejímž jediným akcionářem je město Havířov," upřesnil Karel Šlachta.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz