centrum_kvete.jpg

Havířov má špičkovou magnetickou rezonanci, provozuje ji soukromé zdravotnické zařízení

Provoz v České republice technicky nejmodernějšího přístroje magnetické rezonance zahájilo v září 2014 soukromé zdravotnické zařízení Dům Zdraví Havířov. Havířovské pracoviště je vybaveno přístrojem Magnetom Aera společnosti Siemens a vyznačuje se hned několika parametry, které zvyšují komfort vyšetřovaných pacientů. Jde o první instalaci přístroje MR 1,5T zcela nové generace v ČR. 

"Tento nejmodernější přístroj umožňuje prakticky kompletní vyšetření celého těla, zejména se uplatní v oboru neurologie, neurochirurgie, ortopedie a onkologie. Díky několika důležitým technickým zlepšením se zásadním způsobem zkracuje vyšetření pro pacienta a pro uživatele se zvyšuje pacientská průchodnost. Velkou výhodou je rovněž možnost provádění bezkontrastních angiografií, nebo s použitím dodaného injektoru i vyšetření s kontrastní látkou," vysvětluje MUDr. Bedřich Wasserburger, MBA, vedoucí lékař a ředitel Domu Zdraví Havířov.

Zkrácený magnet a nadstandardně široký otvor přístroje umožňuje bez problémů vyšetřovat i obéznější pacienty, zvětšený prostor také snižuje pocit klaustrofobie u některých klientů. "Mezi benefity pro komfort pacientů je nutné uvést i vysokou cívkovou hustotu přístroje, která umožňuje využití paralelních technik a tím významně zkracuje čas vyšetření pacienta. Přístroj pracuje bez použití ionizujícího, tedy rentgenového záření, a metoda je proto absolutně bezpečná a nepoškozuje organismus," doplnil primář radiodiagnostiky MUDr. Petr Honajzer. Pacientský stůl je konstruován na zatížení až 250 kilogramů bez omezení motorických pohybů a nijak nelimituje vyšetřování obézních pacientů. "Samozřejmostí je vysoká erudovanost personálu, který ochotně využívá všech uvedených technologií ku prospěchu pacienta," dodal.

"Jsem velmi potěšen, že tak špičkové pracoviště našlo své místo v Havířově. Zvyšuje se tím především komfort pro Havířovské, kteří už nebudou muset dojíždět na potřebná vyšetření do okolních měst," říká havířovský primátor ing. Zdeněk Osmanczyk. Nová magnetická rezonance citelně zkrátí čekací lhůty pacientů, které se dnes pohybují okolo osmi týdnů. Vzhledem ke své exkluzivitě však zcela jistě bude sloužit i pro další pacienty z celé republiky.

Dům zdraví Havířov působí v našem městě již od roku 2004. Jsou zde umístěné odborné ordinace jako je interna, diabetologie, kardiologie, neurologie, psychiatrie, gynekologie, urologie, rehabilitace, kožní a estetická medicína, ECHO, a USG, gastroenterologie, je tady praktický lékař, klinická laboratoř a nejnověji pracoviště magnetické rezonance. Nechybí samozřejmě lékárna. Zdravotnické zařízení poskytuje péči více než 30 tisícům klientů z Havířova a jiných lokalit. Ordinace má také v budově léčebného centra na ulici Kochova na Šumbarku, kde od roku 2010 poskytuje také lůžkovou zdravotní péči. Dům Zdraví Havířov a jeho společnosti dnes zaměstnávají přes 130 pracovníků, a dalších 40 zdravotníků je v nájmu.

Slavnostní uvedení magnetické rezonance do provozu proběhlo ve čtvrtek 25. září 2014 v rámci Dne otevřených dveří Domu Zdraví Havířov za přítomnosti mnoha hostů. Pástku přestřihli vedoucí lékař Domu Zdraví Havířov Bedřich Wasserburger, náměstek moravskoslezského hejtmana Jiří Martinek a havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk.

Slavnostní otevření nového zdravotnického pracoviště fotoobjektivem Josefa Talašerezonance_1.jpgrezonance_2.jpgrezonance_3.jpgrezonance_4.jpgrezonance_5.jpgrezonance_6.jpgrezonance_7.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz