chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov dokončil první plošnou opravu chodníku v letošním roce

Město ve svém rozpočtu každoročně počítá s plošnými úpravami poškozených chodníků. V minulém týdnu byla dokončena první z nich - spojka ulic Dlouhá třída Družstevnická.

Na plošné opravy chodníků má město pro letošní rok vyčleněno přibližně 6 milionů korun. Po chodníku mezi Dlouhou třídou a Družstevnickou přijde letos na řadu také oboustranný chodník na ulici Mladé gardy, chodník na ulici Elišky Krásnohorské v úseku od ulice Přemyslovy k ulici 17. listopadu a chodník na ulici Klidné v úseku podél nákupního střediska. 

Do plánu těchto oprav patří také prostranství před Kulturním domem Leoše Janáčka, jehož úprava probíhá od poloviny dubna. Její součástí je kompletní předláždění celé plochy, výsadba stromů a rozšíření zeleně.

"Tyto opravy byly vybrány správci komunikací, na základě opakovaných požadavků a podnětů občanů a po posouzení stavebního stavu při pravidelných kontrolách," objasnila Iva Krpcová z odboru komunálních služeb magistrátu města.

Chodník mezi Dlouhou třídou a Družstevnickou a plocha před Kulturním domem Leoše Janáčka navazují na páteřní chodník podél ulice Dlouhá třída, který v letošním roce projde kompletní rekonstrukcí v rámci výstavby další části cyklostezky směrem na Těrlickou přehradu. "Z tohoto důvodu byly v plánu oprav zařazeny jako první, aby byly dokončeny před termínem zahájení investiční akce," uvedla Krpcová.

První plošná oprava chodníku stála město přes 650 tisíc korun. Uvedené práce pro město realizují Technické služby Havířov.

oprava-chodnik_1.JPG

oprava-chodnik_2.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz