havirov_letecky_2014.jpg

Havířov chce opravit dvě základní školy, upraví proto rozpočet

V Havířově jednali radní o změnách v rozpočtu pro rok 2017. Vedení města rozhodlo o zařazení opravy Základní školy Na Nábřeží, kde nechají vyměnit okna, dveře, fasády a vstup do budovy. O opravě Základní školy Generála Svobody rozhodnou 27. února zastupitelé.

"My na radnici si uvědomujeme, že obě školy si zaslouží opravit. ZŠ Na Nábřeží je jednou z nejstarších škol v Havířově. Zároveň reprezentuje cenný architektonický styl Sorela. Zdejší okna a fasáda však opravdu nejsou v dobrém stavu," uvedla primátorka města Jana Feberová. "Přepokládáme, že oprava školy vyjde na 28 milionů korun. V nejbližší době budeme vyhlašovat výběrové řízení," doplnila. Budova základní školy byla postavena v letech  1954 - 56. Prakticky od doby výstavby zde neproběhla žádná větší rekonstrukce. Dveře a převážná část oken jsou původní a mají špatné izolační vlastnosti. Některá okna jsou již nefunkční.

Stávající okna a dveře budou vyměněny, opravena bude také fasáda budovy. "Jelikož se tato stavba nachází v ochranném pásmu nemovitých kulturních památek Sorela, bude barevné řešení fasády upřesněno před realizací za přítomností zástupce Národního památkového ústavu. Soklová část, sgrafita a kamenné prvky budou očištěny a opatřeny nátěrem odpuzujícím vodu. Kamenné obklady z hořického pískovce hlavního vstupního portálu nahradí nové," řekl k opravám Základní školy Na Nábřeží vedoucí odboru správy a rozvoje majetku města René Vašek.

Na Základní škole Generála Svobody by město chtělo nechat vyměnit okna a zateplit fasádu a některé ploché střechy. Plánují se také stavební úpravy pro zajištění bezbariérovosti školy tak, aby odpovídala současným požadavkům. Pro bezbariérový přístup by měl být upraven vstup do školy, tělocvičny, družiny i atria. "O zařazení opravy školy do rozpočtu rozhodnou 27. února zastupitelé. ZŠ Generála Svobody je rozlehlá pavilónová škola. Očekávané výdaje na její rekonstrukci činí řádově 40 milionů korun, které bychom pokryli z účelových fondů," upřesnila primátorka Jana Feberová.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz