chlapec_s-rybou2.jpg

Havířov buduje nové sportoviště

Prostranství za hasičskou zbrojnicí v Havířově-Životicích do konce léta zaplní zcela nové multifunkční hřiště. Stavební práce na jeho výstavbu jsou nyní v plném proudu. Hřiště bude sloužit k výuce tělesné výchovy žáků nedaleké mateřské a základní školy Zelená, k naplnění volnočasových aktivit občanů v městské části Životice a poslouží také sboru dobrovolných hasičů, jejichž budova se nachází v těsné blízkosti.

Město vyhovělo místní občanské komisi, která o stavbu hřiště zažádala. "Je to krok k dalšímu zkvalitňování života v této části města. Hřiště je určeno pro veřejnost různých věkových kategorií. Snažíme se investice rozprostřít do všech městských částí, aby lidé ve všech částech města byli spokojení a mohli aktivně trávit svůj volný čas. S ohledem na finanční možnosti města se snažíme tyto investiční akce realizovat postupně," uvedl náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

"Hřiště z umělého trávníku o celkovém rozměru dvaadvacet na čtyřicet dva metrů je navrženo jako víceúčelové. Bude možné zde provozovat míčové sporty, vyhrají si zde i malé děti. Vedle hřiště bude rozběhová dráha s doskočištěm pro děti z nedaleké školy, terasa se zahradním altánem a workoutové hřiště. Pro malé děti pak pružinové lavice, hrazdy, lanové prolézačky, pružinová houpadla a šplhací tyče.  Kolem celého hřiště bude oplocení výšky pět metrů opatřené maskovací sítí," popsal podobu nového hřiště René Vašek, vedoucí Odboru správy a rozvoje majetku města.

Z rozpočtu je na vybudování nového hřiště uvolněno přes 7 milionů korun. Stavba by neměla trvat déle než čtyři měsíce, hřiště tak bude lidem k dispozici již během léta.

multi-hriste_1.JPG

multi-hriste_4.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz