centrum_kvete.jpg

Havířov bude mít novou železniční zastávku

Stavba nové železniční zastávky pod mostem na Dělnické ulici byla zahájena v březnu a hotová má být v září tohoto roku. Zastávka se bude jmenovat Havířov střed a první vlaky zde mají začít zastavovat v polovině prosince, kdy začne platit nový grafikon.

V souvislosti se stavbou se na magistrátu sešel náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku Josef Bělica se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je investorem stavby. "Celkové náklady na stavbu předpokládáme přibližně 35 milionů korun, větší část pokryje dotace z evropských fondů," uvedl vedoucí pracovního týmu velkých staveb SŽDC Martin Džanaj, "město se na financování nepodílí."

Vlaky budou zastavovat přímo pod mostem. K nástupištím povedou čtyři schodiště a dvě bezbariérové rampy. Zastávka bude monitorovaná kamerovým systémem, na nástupištích budou lavičky, nebudou zde pokladny. U zastávky, ze které budou mít blízko lidé do centra města, nákupní zóny či nemocnice, a u které jsou v dosahu zastávky městské i příměstské dopravy, se předpokládá denní využití v řádu šesti set cestujících. "Zastavovat zde budou osobní vlaky, které staví ve všech zastávkách, ale také chceme zahájit jednání se zástupci firmy Regiojet, zda by nechtěli tuto zastávku využívat také pro své rychlíky," uvedl náměstek primátorky Josef Bělica.

zastavka.jpg

zastavka2.jpg

zastavka3.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz