havirov_letecky_2014.jpg

Domov seniorů Luna se účastní druhého ročníku celostátní soutěže

Domov seniorů Luna se v letošním roce opět zapojil do projektu Jedeme v tom společně. Do závodu v podobě štafety na šlapadlech - rotopedech, motomedech apod. - se zde letos přhlásilo 10 cyklistů. V minulém ročníku dosáhli klienti domova pomyslného 13. místa z 22 účastníků. 

"Letos v lednu nás opět oslovil ředitel Domova seniorů z Vrbna pod Pradědem Jan Vavřík, který byl minulým rokem garantem a mozkem celého projektu, zda se opět zúčastníme tohoto cyklo-seniorského klání," uvedla ergoterapeutka Eva Štablová. V roce 2016 byla pomyslná trasa Praděd – Praha brzy zdolána, letos je tedy o poznání delší. Senioři dohromady zdolají vzdálenost z Pradědu až do Paříže. "Máme bojového i sportovního ducha a ničeho se nebojíme. Výzva je to úžasná. Společně jsme už dokázali, co v nás je a čeho je i u mladší generace pramálo - víra, síla a houževnatost," doplnila.

Pracovníci domova vybírali a oslovovali klienty, kterým není pohyb cizí a pravidelně cvičí na motomedu či rotopedu. "Všichni jsme dokonale připraveni, neboť vše probíhá pod odborným dohledem našich fyzio a ergoterapeutek. Budeme rádi, když se najdou i další nadšenci, kteří nás v tomto projektu podpoří a přijdou si také šlápnout do pedálů," vyzývá  Štablová. Závod odstartoval 1. března. "Všichni nám držte palce, ať v té letošní konkurenci mezi 47 domovy z celé ČR dosáhneme co nejlepších výsledků," uzavírá.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz