vanocni_mestecko.jpg

Do průmyslové zóny Dukla míří další investoři

Město Havířov vítá investory, kteří místním lidem nabídnou možnost pracovního uplatnění. Jako vhodné místo jejich působnosti se nabízí areál bývalého Dolu Dukla. Nedávno zde zahájila činnost továrna na výrobu zdravotnických setů Mölnlycke a v budoucnu zde začnou stavět další investoři.

Na červnovém jednání Zastupitelstva města schválili zastupitelé prodej pozemků v areálu dvěma novým zájemcům. Jedním z nich je havířovský podnikatel Petr Santarius, který chce v areálu na místě dlouho opuštěné budovy ve špatném technickém stavu vystavět novou výrobní halu na sportovní produkty.

"Vyrábíme sportovní produkty a v současné době zaměstnáváme dvacet lidí. Jsme z Havířova a lidé, kteří pro nás pracují, jsou také z Havířova. Předpokládáme, že po otevření nové výrobní haly se dostaneme na počet třicet až čtyřicet zaměstnanců. V budoucnu to může být i více," říká Santarius.

Objekt se město snažilo již delší dobu pronajmout. Nemovitost je ale v tak špatném technickém stavu, že je pro investora výhodnější objekt zbourat a novou halu vystavět na zelené louce. "V budově jsme již působili a před desíti roky jsme ji opustili. Od té doby je prázdná. Objekt půjde k zemi a v časovém horizontu asi tří let postavíme novou jednopodlažní halu," dodává Santarius.

Město tak podnikateli s pozemkem odprodá také objekt za jeho účetní hodnotu. Cenu prodeje sníží o přibližnou hodnotu demolice. Investor pak stavbu odstraní na vlastní náklady. "Je mnohem jednodušší a pro město výhodnější přistoupit na nabídku společnosti, kdy ona sama objekt zlikviduje. Město v tomto ohledu odečetlo od kupní ceny osm set tisíc korun. Předpokládáme, že demolice bude stát více," objasnil náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku Josef Bělica.Na místě této zanedbané budovy bude stát nová výrobní hala.

Budova Dukla_3.jpg

Budova Dukla_1.JPG

Budova Dukla_2.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz