centrum_kvete.jpg

Do havířovských škol a školek loni město instalovalo zabezpečovací systémy za téměř milion korun

Havířovští radní jednali koncem ledna o převedení bezpečnostních systémů v hodnotě přes 645 tisíc korun z majetku města do vlastnictví havířovských škol a školek. Systémy k eliminaci výskytu nežádoucích osob ve školských zařízeních v této hodnotě byly v předešlém roce vybaveny základní školy 1. máje, Mládežnická a Žákovská, mateřské školy E. Holuba a Petřvaldská a základní a mateřská škola Selská. Darování bezpečnostních systémů školám formálně musí schválit také zastupitelé.

Do vstupů objektů havířovských základních a mateřských škol byly v loňském roce nainstalovány video zvonky či bezpečnostní kamery dohromady za zhruba 1 milion korun. Bezpečnost město podpořilo také v základní škole M. Kudeříkové a mateřských školách U Topolů a Místní. "V loňském roce jsme těmto školám uvolnili částku ve výši sto devadesát tři tisíc korun," uvedla primátorka města Jana Feberová. "Jejich vedení žádalo o podporu zabezpečení budov v rámci dotačního titulu Ministerstva školství, tyto projekty však podpořeny nebyly," doplnila.

V  roce 2016 byl navíc v rámci rekonstrukce  MŠ Přímá instalován do vchodů objektu video zvonek a systém kontroly vstupu  v hodnotě 108 000 Kč.

Město postupně zabezpečuje všechny své školy

Obdobné systémy na kontrolu vstupů jsou v havířovských školách instalovány již od roku 2013. Konkrétně školy ZŠ Moravská, ZŠ K. Světlé, ZŠ M. Pujmanové, ZŠ Na Nábřeží a MŠ Moravská zabezpečilo město systémy v hodnotě zhruba 230 tisíc korun. V roce 2014 pak město investovalo přibližně 900 tisíc korun do systémů škol ZŠ Frýdecká, ZŠ Gen. Svobody, ZŠ Gorkého, ZŠ Jarošova, ZŠ Kpt. Jasioka, ZŠ Školní, ZŠ Zelená, MŠ Balzacova, MŠ Mládí a MŠ Čelakovského.

Město Havířov je zřizovatelem 17 základních, 20 mateřských škol a střediska volného času Asterix. Budovy vzdělávacích zařízení jsou po příchodu dětí zabezpečeny různým způsobem - kamerovým systémem, vrátným, zvonkem s "bzučákem" nebo elektronickými kartami. Všechny objekty jsou elektronickým zabezpečovacím systémem napojeny na pult centralizované ochrany při Městské policii.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz