chlapec_s-rybou2.jpg

Dětské dopravní hřiště na Šumbarku zahájilo sezonu

Dětské dopravní hřiště v Havířově-Šumbarku se 11. dubna v odpoledních hodinách proměnilo v prostor plný zábavy, her, soutěžení a odměn. Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila ve spolupráci se Správou sportovních a rekreačních zařízení zábavné sportovní odpoledne pro děti, kterým zahájila letošní provoz tohoto zařízení. Děti si prohlédly policejní vůz a vůz městské policie, vůz hasičské záchranné služby či sanitku.

"Pro všechny děti jsme připravili zábavné soutěže s odměnou, spousty her a nejedno překvapení. Kromě spousty užitečných informací se tak děti pobavily a pořádně si zamlsaly," přiznal Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP. "Nezapomněli jsme ani na rodiče, pro ně jsme připravili zábavný vzdělávací test."

Cílem akce bylo přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Zájem veřejnosti byl obrovský. Přišlo více než 360 dětí s rodiči a pedagogy. Celkově přes 1000 návštěvníků. Velmi nás to potěšilo, protože jsme si dali na přípravě hodně záležet a takto vysokou návštěvností jsme i poděkovali sponzorům, že do toho s námi šli," uvedl Lankočí.

Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí.

"Až v průběhu provozu Dětského dopravního hřiště vyplynulo, že výškové umístění značek je pro praktickou výuku dětí zcela nevhodné.  Nejen z důvodu výškového rozdílu dětské a dospělé postavy, ale také vzdálenostním rozmístěním. Proto jsme zažádali o povolení k jejich snížení o 30 až 40 cm tak, aby dopravní výuka splnila svůj účel. Už při této první akci bylo vidět, že se děti lépe orientují," popsal ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Radomír Kácal.

Dětské dopravní hřiště provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení. Otevřeno bylo 7. července 2015 na ulici U Závor 1269/2b v Havířově-Šumbarku a je dostupné v sezóně od dubna do října včetně. V dopoledních hodinách je zdarma přístupné pro žáky základních škol a odpoledne a během víkendu pro širokou veřejnost taktéž zdarma. Součástí hřiště je i bezplatná půjčovna kol a koloběžek.

Fotogalerie zde.

Foto: Z. Heczko

odpoledne_s_besipem1.jpg

odpoledne_s_besipem2.jpg

odpoledne_s_besipem3.jpg

odpoledne_s_besipem5.jpg

odpoledne_s_besipem6.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz