vanocni_mestecko.jpg

Dětem nacházejícím se v krizové životní situaci město zajistí odbornou pomoc

Některé děti se musí ve svém životě vypořádat se situací, která vyžaduje pomoc specialisty. Práci sociálních pracovníků z oddělení sociálně-právní ochrany dětí je v těchto případech nutno podpořit odbornou pomocí. Psychologické poradny však často mívají dlouhé objednací lhůty. Proto se město rozhodlo navázat spolupráci se Slezskou diakonií, která navýší kapacitu služby odborného sociálního poradenství o krizovou pomoc.

"Slezská diakonie, která provozuje Poradnu pro rodinu Havířov, dětem v mezních životních situacích zajistí krizového interventa a externího psychologa se zkušenostmi pro práci s dětmi, který bude schopný na vzniklou situaci reagovat nejpozději do dvou dnů," uvedla náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

"Děti, které potkají takové náročné životní situace, jakými je třeba fyzické nebo psychické týrání, sexuální zneužití, šikana, úmrtí blízké osoby nebo osobní krize, které jsou obětí nebo svědkem trestného činu či závažné nehody se musí vypořádat s neúnosnou psychickou zátěží. Zde je na místě pomoc takzvaného krizového interventa, který pomůže dítěti projít samotným úskalím krize, porozumět celé situaci a zpracovat ji tak, aby se čím jak nejvíce zabránilo jeho poškození fyzickému či psychickému," vysvětluje Bernarda Urbancová, vedoucí sociálního odboru úřadu města. Dodává, že někdy ani tato pomoc není dostačující a je potřeba na ni navázat podporou psychologa, v některých případech i léčbou psychiatra.

Poté, co rozšíření kapacity Poradny pro rodinu Havířov schválili zastupitelé města, musí rozšíření služby projít také aktualizací krajské sítě sociálních služeb. Spolupráce sociálního odboru města se Slezskou diakonií by měla začít fungovat pravděpodobně od 1. ledna.

Město podpoří provoz služby finančně, minimálně z 30 procent se bude podílet na oprávněné roční provozní ztrátě služby.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz