chlapec_s-rybou2.jpg

Další část cyklostezky povede podél Dlouhé třídy

Výstavbu další etapy cyklostezky plánuje město Havířov zahájit v květnu. Cyklostezka má propojit centrum města s Těrlickou přehradou. V rámci výstavby této etapy chce město opravit chodníky a vybudovat cyklostezku podél Dlouhé třídy v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu až po lesopark včetně části pěší a cyklistické stezky podél parkového lesa.

"Důvodem upřednostnění této části výstavby cyklostezky je nejen špatný stav chodníků podél Dlouhé třídy, ale zejména zásadní přínos stavby z hlediska bezpečnosti pěších a cyklistů. Jedná se o úsek s významným pohybem chodců," sdělil náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta. "Součástí stavby bude dopravní a orientační značení a doplnění veřejného osvětlení pro chodce v úseku mezi křižovatkami s ulicemi 17. listopadu a Studentská," dodal.

Město má již vybraného dodavatele stavebních prací. Práce, které potrvají sedm měsíců, mají začít již během května. "Vybudování další části cyklostezky bude stát více než 25 milionů korun. Podle platného harmonogramu evropských dotačních výzev na rok 2017 se očekává během dubna vyhlášení výzvy, která bude zaměřena na rozvoj cyklodopravy. V rámci této výzvy chceme zažádat o dotaci," uvedl René Vašek, vedoucí Odboru správy a rozvoje majetku.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz