chlapec_s-rybou2.jpg

Chlapci z dětského domova v Těrlicku získali ocenění za spolupráci se spolkem ADAM

Chlapci z dětského domova v Těrlicku pravidelně navštěvují spolek ADAM a pomáhají tak dětem s autismem. Za tuto aktivitu získali cenu GRATIS TIBI 2017 v kategorii základních škol. Porota ocenila dlouhodobou spolupráci dětí, která trvá již od roku 2011, a také pestrost činností, které po dobu fungování projektu společně vytváří.

Dětský domov se školou Těrlicko dlouhodobě spolupracuje se spolkem ADAM – autistické děti a my z Havířova, který sdružuje rodiny autistických dětí. "Po dohodě s rodiči dětí z ADAMA jsem na přelomu let 2010 a 2011 nabídnul chlapcům z Dětského domova se školou z Těrlicka možnost společných aktivit. Hoši z domova díky této spolupráci rozvíjejí vlastní sociální komunikaci a empatii vůči handicapovaným vrstevníkům. Zpočátku se jednalo především o společné sportování, příměstský tábor ADAM nebo pomoc s organizací Dne dětí, Mikulášské, karnevalu a oslav konce školního roku. Postupem času k těmto aktivitám přibyl sportovní kroužek, dramatický kroužek a klub náctiletých," uvedl Přemysl Mikoláš, spolupracující psycholog spolku ADAM.

Hoši z domova se svým úspěchem v úterý 31. října přišli pochlubit na havířovskou radnici. Ve své kanceláři je přijala náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková, která chlapcům předala drobné dárky. "V tomto projektu jsou smazány hranice toho, kdo pomoc dává a kdo ji přijímá. Obě strany vychází ze znevýhodněných pozic. Nesmírně oceňuji, že hoši z domova chtějí něco dokázat a pomoci ostatním," prohlásila náměstkyně Zedníková.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz