vanocni_mestecko.jpg

Český svaz bojovníků za svobodu bilancoval

Na listopadové výroční schůzi bilancovali svou celoroční činnost členové havířovské základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu. Také letos se zúčastnili všech pietních aktů na území města od jarních oslav osvobození, přes pietní vzpomínku na zavražděné muže v Životicích, po připomínku vzniku samostatné Československé republiky a Den veteránů.

"Se žáky Základní školy Jarošova jsme se vypravili do vojenského srubu v Darkovičkách, který dnes jako zajímavé muzeum působivě připomíná odhodlání našich vojáků bránit naši zemi proti fašistické armádě," informuje  dále o činnosti organizace Taťána Popková, předsedkyně ZO ČSBS Havířov. "Svou činnost může naše organizace rozvíjet i díky pravidelné dotaci města, velmi za ni děkujeme," dodává Popková.

Protože ČSBS sdružuje zejména přímé účastníky protifašistického odboje a jejich potomky, převyšuje dnes průměrný věk členů organizace osmdesát let. "Někteří jsou imobilní, někteří žijí v domovech seniorů a ani některým dalším jejich zdravotní stav nedovoluje přijít alespoň na schůzi. Členové výboru je alespoň jednou ročně navštěvují s malým dárkem, zavzpomínají a případně pogratulují k narozeninám," uvádí Taťána Popková. Letošní výroční schůze se tak z více než třiceti členů organizace zúčastnila jen polovina. 

"Velmi nás potěšila účast předsedy havířovské Československé obce legionářské Eduarda Panáka a plukovníka Jána Ihnatíka, který je jedním z posledních žijících účastníků bojů na Dukle. Velkou radost nám udělala i přítomnost primátorky města Jany Feberové, její zájem o naši činnost i to, že na každého z našich letošních jubilantů pamatovala dárkem," popsala průběh výroční schůze organizace její předsedkyně.

"Jako občané České republiky oslavíme v příštím roce sté výročí existence našeho státu. K oslavám se připojí také organizace ČSBS jako nositelka odkazu boje za svobodu a tradic, na které můžeme být hrdí. Jsme organizací otevřenou i dalším sympatizantům, rádi je mezi sebou uvítáme i jako nové členy," uzavírá Taťána Popková.

sbs_4.jpg

sbs_1.jpg

sbs_2.jpg

sbs_3.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz