vanocni_mestecko.jpg

Budova bývalé ZŠ na Mánesově ulici bude před rekonstrukcí sloužit policistům k taktickému cvičení

Krajští policisté budou pravděpodobně od prosince v nepravidelných intervalech využívat opuštěnou budovu bývalé základní školy na Mánesově ulici, a to až do doby, než bude zahájena plánovaná rekonstrukce školy na domov se zvláštním režimem. Rekonstrukci školy město započne v závěru příštího roku.

Užívání budovy na žádost Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje schválili havířovští radní. "Zástupce policie byl seznámen s budovou i s jednotlivými přístupy k budově a byly dohodnuty postupy a podmínky jejího zapůjčení. Dohodnuté podmínky budou zapracovány do smlouvy," uvedla havířovská primátorka Jana Feberová.

Policie plánuje v objektu provádět nácviky stěžejních činností, zaměřených na taktické postupy, práci ve výšce a nad volnou hloubkou, včetně užívání takzvaných upoutávacích manévrů a střelby značkovacím střelivem. "Policisté budou během výcviku využívat cvičné zbraně, které nevydávají takový hluk jako opravdová střelná zbraň. Jejich zvuk lze přirovnat k tlesknutí dlaní. Výcvik bude prováděn pouze v objektu školy, proto hluk nebude místní nijak omezovat," vysvětluje primátorka Feberová.

Výcvik proběhne párkrát do roka, policie jej naplánuje dle aktuální bezpečnostní situace v kraji. Informace o plánovaném cvičení bude zveřejněna vždy den před jeho konáním na webových stránkách města.

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz