vanocni_mestecko.jpg

Během léta město opraví další část bytových domů

Práce na sanaci vchodů 2-6 a 8-14 bytových domů na ulici 17. listopadu, 12-16 na ulici Mánesova a 129-133 na ulici Na Nábřeží by měly začít během července letošního roku. Zahájení zadávacího řízení na dodavatele stavebních prací schválili radní počátkem května.

Oba bytové domy na ulici 17. listopadu budou zatepleny, ve všech vchodech budou opraveny hlavní i zadní vchody do domu a vyměněny vstupní dveře, opraveny balkóny i lodžie, osazena sklepní okna a opraveny budou také společné prostory domu. Náklady na sanaci bytových domů přesáhnou 30 milionů korun.

V bytovém domě na Mánesově ulici proběhne zateplení domu včetně výměny oken. Odstraněny budou anglické dvorky, upraví se vstupy do domu, opraví lodžie a společné prostory domu. Náklady dosáhnou téměř 17, 5 milionu korun.

V bytovém domě Na Nábřeží nechá Městská realitní agentura vyměnit okna a balkónové dveře, opravit střechu, zateplit půdní prostory a plášť celé budovy. Opravena bude hydroizolace spodní stavby. Budova získá nové vstupní dveře a vchod s ocelovou stříškou. Betonové dlaždice přístupových chodníků nahradí zámková dlažba. Opraví se také společné prostory budovy. Sanace bytového domu vyjde město na téměř 20 milionů korun.

Zahájení prací město plánuje na červenec letošního roku a hotovo by mělo být 4 měsíce poté. Havířov chce na tuto akci získat dotaci z evropských fondů.

Havířov letos investuje do bytového hospodářství

Sanace bytových domů na ulicích 17. listopadu, Mánesova a Na Nábřeží jsou součástí plánovaných investic do bytového hospodářství v letošním roce. "V současné době také probíhá třetí etapa výměny oken v bytech MRA, což je největší investiční akce letošního roku. Průběh zakázky neustále monitorujeme a kontrolujeme také kvalitu odvedené práce, protože s ní byly problémy. Zatím jde vše podle harmonogramu prací," uvedl náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku Josef Bělica. "V rozpočtu máme naplánovány investice do bytového hospodářství ve výši téměř 316 milionů korun, z nichž 160 milionů korun tvoří úvěr na třetí etapu výměny oken. Zbývající výdaje do bytového hospodářství jsou financovány z fondu nájemního bydlení," objasnil náměstek primátorky.

Letos již byly dokončeny sanace obytných domů Jílová 6 a Jarošova 4a,b,c a nyní se dokončuje rekonstrukce lodžií na ulici Kubelíkova 10. Současně probíhá třetí etapa výměny oken v obytných domech města Havířov, která se týká více než sedmdesáti bytových domů. Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz