chlapec_s-rybou2.jpg

Akce Jehla má své výsledky

Strážníci ze 32 měst 18. dubna spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata. Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Do preventivní akce se zapojilo přes 420 strážníků, včetně asistentů prevence kriminality a bylo nalezeno celkem 615 kusů nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech.

Městská policie Havířov, přestože se strážníci této činnosti věnují pravidelně v rámci běžného výkonu služby, vyčlenila pro tuto celostátní akci 18 strážníků a 2 asistentky prevence kriminality. Intenzivní kontroly probíhaly na celém území města za účelem zjištění odhozených použitých injekčních stříkaček. Bylo prověřeno přes 420 rizikových lokalit, dětských mobiliářů, parkových ploch nebo cyklostezek.

"Akce byla plánována od 8 do 14 hodin a v tomto časovém úseku bylo zjištěno celkem 9 nálezů odhozených použitých injekčních stříkaček. Tyto byly za dodržení hygienických norem sesbírány a uloženy do určených jednorázových plastových kontejnerů," popsal průběh akce ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.  

Tato cílená preventivní opatření jsou velmi důležitá, například i pro spolupráci se státními policisty, kdy jim strážníci předávají informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality. 

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ NALEZENÍ INJEKČNÍ STŘÍKAČKY? 

Vždy volte možnost zavolat 156 nebo 158, kde nahlásíte místo nálezu. V případě, že hrozí nebezpečný poranění dětí a je třeba, abyste odstranili injekční stříkačku sami, je velmi důležité zachovat tato bezpečnostní pravidla:

  1. Nikdy se nedotýkejte přímo injekční stříkačky, pro sběr využijte jako ochranu ruky např. gumové rukavice, igelitový pytlík, papírový kapesník, spadlý list a podobně.
  2. Při sběru se nedotýkejte jehly.
  3. Pokud je to možné, vložte stříkačku do plastové lahve či nápojové plechovky (vždy hrotem dolů) a sešlápněte je. Nikdy nevkládejte do plastikové tašky či sáčku. Následně vhoďte do popelnice se směsným odpadem.
  4. Je nezbytné poučit děti, že nesmí objevené použité stříkačky brát do ruky, ale aby to vždy oznámily někomu staršímu nebo dospělému.
Jehla_1.JPG

Jehla_2.JPG

Jehla_3.JPG

Jehla_4.JPG

Jehla_5.JPG

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz