havirov_letecky_2014.jpg
Úterý, 17. leden 2017
aktualita
Letos na jaře zahájí město Havířov modernizaci podjezdu u vlakového nádraží. Na ulici U Nádraží nechá opravit úsek od malého kruhového objezdu před podjezdem až po kruhový objezd u prodejny Lidl včetně podjezdu pod železniční tratí. Vybudováním nového chodníku a cyklostezky zajistí Havířov bezpečnější dopravu v této části města. Díky tomu většina nákladů na rekonstrukci půjde z fondů Evropské
Pondělí, 16. leden 2017
aktualita
V Havířově jednali radní o změnách v rozpočtu pro rok 2017. Vedení města rozhodlo o zařazení opravy Základní školy Na Nábřeží, kde nechají vyměnit okna, dveře, fasády a vstup do budovy. O opravě Základní školy Generála Svobody rozhodnou 27. února zastupitelé.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Během čtvrtečního dopoledne hostil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica ve své kanceláři zástupce polského města Jastrzębie-Zdrój. Předmětem jejich jednání byl společný projekt, jehož cílem je vzájemná propagace místní amatérské umělecké tvorby.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Zastupitelé města schválili na svém prosincovém zasedání zcela novou zdravotně-sociální službu - SENIOR DOPRAVU.  Od ledna ji obyvatelům města Havířov nabízí Oblastní spolek Český červený kříž Karviná. Osobní přepravu mohou osoby starší 75 let využít pro návštěvu zdravotnických zařízení, zdravotních pojišťoven nebo úřadů státní správy či samosprávy. 
Středa, 11. leden 2017
aktualita
Vysocepatogenní ptačí chřipka subtypu H5N8 se šíří Evropou. Nákaza je potvrzována u nalezených uhynulých volně žijících ptáků a také v chovech drůbeže. V ČR zatím žádný případ výskytu nebyl potvrzen ani u volně žijících ptáků ani v chovech drůbeže. Přesto je potřeba věnovat zvýšenou pozornost dodržování zásad biologické bezpečnosti a preventivních opatření v chovech drůbeže. 
Pondělí, 09. leden 2017
aktualita
Výstava bude zahájena v pondělí 16. ledna 2017 v 15 hodin ve Stálé výstavní expozici Městské knihovny Havířov. Prostřednictvím výstavních panelů se návštěvníci seznámí s činností a hornickými tradicemi Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě. Putovní výstava byla v loňském roce k vidění v pražském Senátu či na Slezskoostravském hradě.
Čtvrtek, 05. leden 2017
aktualita
Díky zbourání původního mostku přes řeku Lučinu je omezen průchod pro pěší, zejména z levého břehu řeky z lokality kolem ulice Na Důlňáku. Pro občany města je vyznačena trasa, kterou je možné úsek obejít. Město navíc nově zavádí dočasný autobusový spoj, určený zejména pro potřeby školních dětí.
Středa, 04. leden 2017
aktualita
Charita Česká republika i v letošním roce pořádá dobročinnou akci zvanou Tříkrálová sbírka. Ta probíhá prvních čtrnáct dní v novém roce. Její výtěžek je určen na pomoc handicapovaným a nemocným osobám, matkám s dětmi v tísni, seniorům a dalším jinak znevýhodněným skupinám lidí, a to zejména v regionech, ve kterých sbírka probíhá. 
Úterý, 03. leden 2017
aktualita
Chlapeček René se narodil mamince Monice na Nový rok minutu po půlnoci. Na svět přišel v porodnici v Havířově s mírami 50 centimetrů a 3,13 kilogramu. Havířovská nemocnice se tak podruhé po sobě stala místem, kde se narodilo první miminko roku v Česku.
Pondělí, 02. leden 2017
aktualita
Havířov přivítal rok 2017 čtvrt hodiny po půlnoci tradičním novoročním ohňostrojem, který za hudebního doprovodu na patnáct minut prozářil město z Centrálního parku.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz