chlapec_s-rybou2.jpg
Pátek, 04. srpen 2017
aktualita
V rámci čtvrté etapy odkanalizování částí města nechal Havířov vybudovat splaškovou kanalizaci v okolí ulic U Jelena a Petřvaldská v Havířově-Šumbarku a ulice Modřínová v Havířově-Prostřední Suché. Vedoucí představitelé města a společnosti EUROVIA CS, která byla zhotovitelem stavby, v závěru června tuto etapu slavnostně zakončili. Před pár dny byly pro vybudované kanalizační stoky vydány kolaudační
Čtvrtek, 03. srpen 2017
aktualita
Otevření Obchodního centra Rotunda v závěru loňského roku provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Vedení města uzavřelo s investorem OC Rotunda dohodu o spolufinancování dopravního řešení dotčených křižovatek. Dvě z nich byly upraveny na jaře letošního roku. Nyní město čeká poslední a nejrozsáhlejší rekonstrukce křižovatky, která započne po prázdninách.
Čtvrtek, 03. srpen 2017
aktualita
Dobrovolní hasiči dnes kropí havířovská náměstí. Z hasičských cisteren v průběhu celého odpoledne rozstřikují vodu na náměstí Republiky v centru města, náměstí TGM na Šumbarku a náměstí Nad Terasou na Podlesí.
Čtvrtek, 03. srpen 2017
aktualita
Městská knihovna Havířov a Nemocnice s poliklinikou Havířov navázaly spolupráci a v prostorách nemocnice umístily dvě "knihobudky". Knihy v nich pomohou návštěvníkům nemocnice zpříjemnit a zkrátit chvíle čekání na vyšetření v ambulancích nebo i nemocniční pobyt. 
Čtvrtek, 03. srpen 2017
aktualita
Po čtyři nedělní odpoledne jsou pro děti v parku za Kulturním domem Radost v Havířově připraveny lákavé pohádkové tituly slibující zábavu, poučení a hlavně dobrou náladu. Do programu pohádek nyní Městské kutlurní středisko přidalo pohádku "Z lesa". V posledním termínu si tak děti užijí pohádky dvě, následuje promenádní koncert dechové hudby Lanžhotčanka.
Pátek, 28. červenec 2017
aktualita
Z lesoparku do sídlištní části města, kterou místní nazývají "Sedmička", povede zcela nové betonové schodiště se zábradlím. Původní schody, které jsou ve špatném technickém stavu, nechá město zbourat. Zároveň nechá opravit i mostek v severozápadní části Stromovky a zpevní jej betonovou stěnou.
Středa, 26. červenec 2017
aktualita
Asi 80 let starý javor platanolistý rostoucí v havířovském zámeckém parku sice nebude letošním stromem roku, získal však čestný titul Strom hrdina. Odbornou porotu zaujal osud stromu, který v nedávné minulosti za nemalého lidského úsilí bojoval o svou existenci.
Pátek, 21. červenec 2017
aktualita
Zastavit odliv lidí z regionu, podpořit migraci zaměstnanců tak, aby firmy měly dostatek kvalifikovaných pracovníků. To je cíl pilotního projektu Zaměstnanecká mobilita, který rozjíždí Moravskoslezský kraj. Memorandum o spolupráci při jeho realizaci dnes podepsali náměstek hejtmana Jakub Unucka, primátoři Karviné a Havířova Tomáš Hanzel a Jana Feberová a starosta Orlové Tomáš Kuča.
Čtvrtek, 20. červenec 2017
aktualita
Vedení Havířova na žádost Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje schválilo užívání budovy bývalé základní školy na ulici Mánesova k taktickému cvičení policistů. Od srpna pak bude policie v nepravidelných intervalech budovu využívat, a to až do doby, než bude zahájena plánovaná rekonstrukce školy na domov se zvláštním režimem. Rekonstrukci školy město započne během příštího roku.
Čtvrtek, 20. červenec 2017
aktualita
Hned ve dvou případech krádeží zasáhli havířovští strážníci v posledních pár dnech. Díky své pozornosti během pravidelných obchůzek zadrželi zloděje, který z terasy rodinného domu v Havířově ukradl televizor, a dalšího muže hledaného za krádež v bytě.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz