havirovske_vzpominani.jpg
Středa, 01. duben 2015
aktualita
Po několika měsících příprav zahajuje 3. dubna 2015 provoz Galerie Krystal v prostorách na Dělnické ulici v Havířově. Tým pod vedením designérky Soni Malinové se soustředí především na podporu fotografie a současného designu. Vernisáž první výstavy je 3. 4. 2015 od 17.00 hodin, pozvání zde.
Čtvrtek, 26. březen 2015
aktualita
Pytlový sběr biologického odpadu v rodinné zástavbě se v průběhu letošního jara v Havířově změní na sběr prostřednictvím speciálních popelnic. "Pro jeden rodinný dům bude přidělena vždy jedna sběrná nádoba o objemu 240 litrů s intervalem svozu jedenkrát týdně," vysvětluje vedoucí odboru komunálních služeb Jiří Revenda.
Středa, 25. březen 2015
aktualita
Postup do celostátního kola soutěže základních uměleckých škol ve hře na lidové nástroje si v této krajské soutěži zajistila cimbálová muzika Vonička z Havířova a zamíří na ně v květnu do Mikulova. Vyhlašovatelem soutěže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Pondělí, 16. březen 2015
aktualita
Už potřinácté se v Havířově v sobotu 14. března 2015 uskutečnil turnaj v boccie, který si znovu po loňském úspěchu a obrovském zájmu přišli zahrát i příznivci tohoto sportu bez handicapu. Akce se i za účasti mistra světa a čerstvého halového mistra Evropy v běhu na 400 metrů Pavla Masláka uskutečnila v Městské sportovní hale. Vítězi patří Pohár primátora statutárního města Havířov, podobně jako
Středa, 11. březen 2015
aktualita
Podpora dobrovolnické organizace ADRA je v Havířově výjimečná a seznámili se s tím i dobrovolníci této společnosti z mnoha evropských zemí. V úterý odpoledne je v rámci pobytového semináře v České republice přijal havířovský primátor Daniel Pawlas. Ještě před tím dobrovolníci ADRY z Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Slovenska, Rakouska, Německa nebo Nizozemí a Norska navštívili havířovský Domov seniorů.
Sobota, 07. březen 2015
aktualita
Zařízení pro zabezpečení péče o všestranný rozvoj dětí ve věku do 7 let příspěvkové organizace Sociální služby města Havířova - dále jen jesle - získalo 1. místo v žebříčku rodiči nejlépe hodnocených jeslí v Moravskoslezském kraji za rok 2014. V rámci kraje bylo hodnoceno celkem 203 mateřských škol a 10 jesliček. Žebříček umístění byl sestaven z hodnocení rodičů na webových stranách
Pátek, 06. březen 2015
aktualita
Radní města Havířova na své schůzi 4. března 2015 schválili své programové prohlášení na léta 2014-2018. Rada je složená ze zástupců KSČM, ANO a HpH a její programové prohlášení vychází ze znalosti potřeb obyvatel a zahrnuje podstatné programové body jednotlivých politických stran a hnutí zvolených do vedení statutárního města Havířov. Celé znění programového prohlášení RMH pro volební období
Středa, 04. březen 2015
aktualita
Ocenění Mezinárodní federace mažoretkového sportu (IFMS) získalo v těchto dnech statutární město Havířov za činnost mažoretek KALA, které působí pod Městským kulturním střediskem. Vedoucí mažoretek Kamila Charvátová, její asistentky Radka Klimková a Magdaléna Fusková v doprovodu ředitelky MKS Yvony Dlábkové ocenění předaly havířovskému primátorovi Danielu Pawlasovi. Setkání se uskutečnilo v úterý
Středa, 25. únor 2015
aktualita
V jedenácti turnusech se do dubna 2016 odrekreuje v Karlově pod Pradědem 550 dětí prvního stupně havířovských základních škol. Město už podruhé využívá dotace Státního fondu životního prostředí, který z Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší rekreace z devadesáti procent jejich nákladů hradí. Zbývajících deset procent hradí městská pokladna.
Pondělí, 23. únor 2015
aktualita
Vybrané silnice II. a III. třídy chtějí letos opravit silničáři v Moravskoslezském kraji. Ze státního fondu dopravní infrastruktury obdrží kraj 247 milionů korun, dalších 47 milionů na opravy použije ze svého rozpočtu. Dva úseky silnic budou opraveny také v Havířově. Podrobný rozpis plánovaných oprav silnice zde.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz