havirov_novy.jpg
Středa, 09. září 2015
aktualita
V Havířově ojedinělé hřiště se stroji ke zlepšení fyzických i psychických schopností seniorů získali klienti havířovského domova seniorů. Hřiště našlo své místo na zahradě střediska Luna na Šumbarku a senioři mohou od dnešního dne využívat 4 cvičební prvky k údržbě a regeneraci svých psychomotorických schopností, které s přibývajícím věkem ztrácejí. 
Středa, 09. září 2015
aktualita
Nové prostory komunitního centra po rekonstrukci představila veřejnosti na dni otevřených dveří v Havířově-Šumbarku Armáda spásy. Velká klubovna komunitního centra se v úterý 8. září odpoledne zcela zaplnila dětmi, mladými i staršími obyvateli Šumbarku, kteří komunitní centrum navštěvují a spolupracují s ním. Hosty byli i členové vedení města - náměstci primátora Daniel Vachtarčík a Ivan Bureš.
Pondělí, 07. září 2015
aktualita
Bezmála čtyřicet tisíc diváků ve dvou dnech - to je bilance návštěvnosti tradičních Havířovských slavností, které prostor za Městskou sportovní halou zaplnily 4. a 5. září a jako obvykle nabídly bohatý kulturní program, který přibližuje fotoreportáž Josefa Talaše. 
Pondělí, 07. září 2015
aktualita
Výstavba prvního úseku cyklostezky, která by v budoucnu měla Havířov spojit s rekreační oblastí v okolí Žermanické přehrady, začala v září u lávky přes řeku Lučinu. První část připravované cyklostezky povede podél Mezidolního potoka až po ulici Mezidolí, kde se napojí na stávající komunikaci.
Sobota, 05. září 2015
aktualita
Své vítěze zná už 25. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Krásná jako kvítka, kterou tradičně vyhlašuje Základní škola Frýdecká v Havířově se Sdružením Tranoscius ve spolupráci se statutárním městem Havířov a havířovskou městskou knihovnou. Slavnostní vyhodnocení soutěže proběhlo v pátek 4. září v Kulturním domě Leoše Janáčka, kde je do konce září připravena i výstava letošních prací
Úterý, 01. září 2015
aktualita
Zatímco na Základní škole s polským jazykem vyučovacím na Selské ulici v Havířově vítaly děti mezi sebou 4 prvňáčky, Základní škola Na Nábřeží jich má ve třech třídách 63. Jedno měly děti 1. září 2015 při vstupu do školy společné - vítal a pozdravil je primátor statutárního města Havířov Daniel Pawlas.
Úterý, 01. září 2015
aktualita
Retinální poradnu otevírá 2. září 2015 havířovská nemocnice a tato ambulance umožní obyvatelům Havířova nechat si vyšetřit sítnici bez toho, aby museli kamkoli dojíždět. Jak uvedla tisková mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová, ordinační hodiny budou každou středu od 7.15 do 15.00 hodin v prostorách oční ambulance na poliklinice.
Čtvrtek, 27. srpen 2015
aktualita
Nástup 746 dětí do prvních tříd očekávají 1. září 2015 lavice ve třídách základních škol v Havířově. "K zápisu do prvních tříd se letos dostavilo 829 dětí, přesný počet prvňáčků ale budeme znát až z výkonového výkazu o základních školách podle stavu k poslednímu zářijovému dni," vysvětluje náměstek primátora pro sociální rozvoj Daniel Vachtarčík.
Sobota, 22. srpen 2015
aktualita
Daně a poplatky v hotovosti nebude možné od 1. září 2015 na územním pracovišti Finančního úřadu v Havířově uhradit. Finančí správa České republiky rozhodla o uzavření pokladen pro platby daní a poplatků v hotovosti na tzv. neokresních územních pracovištích finančních úřadů. "Kromě Havířova se to v Moravskoslezském kraji týká Bohumína a Českého Těšína, Orlové, Třince, Frýdlantu nad Ostravicí,
Středa, 19. srpen 2015
aktualita
Začala celková rekonstrukce oboustranného dva metry širokého chodníku na ulici Marie Pujmanové od křižovatky s ulicí Jarošova po autobusovou točnu na Lidické ulici v Havířově-Šumbarku. Součástí projektu regenerace sídliště na Šumbarku, jehož pátá etapa právě začíná, je nasvětlení značeného přechodu pro chodce u Základní školy Marie Pujmanové, rekonstrukce pěti autobusových zálivů i rozšíření


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz