centrum_kvete2.jpg
Pátek, 15. duben 2016
aktualita
Havířov - 60 let a stále nejmladší je název výstavy, kterou k 60. výročí založení města připravili zaměstnanci Státního okresního archivu v Karviné. Výstava je k vidění celý rok.
Středa, 13. duben 2016
aktualita
Na webových stránkách www.kronikahavirov.cz najdete formulář, jehož prostřednictvím můžete nahlásit připravované akce, které chcete mít v kronice města. Zároveň zde najdete v elektronické podobě všechny dosavadní kroniky města Havířova a jména kronikářů.
Pondělí, 04. duben 2016
aktualita
Výstava je připravená historickou skupinou Osvětim ve spolupráci s Památníkem Terezín. Mapuje koncentrační a vyhlazovací tábory, které fungovaly v období nacismu. Je doplněna dobovými materiály těchto institucí a obsahuje autentické vzpomínky lidí, kteří běsnění fašistů přežili. Slavnostní vernisáž se koná 5.4. v 10 hodin, výstava potrvá do 31.5.2016.
Úterý, 08. březen 2016
aktualita
V České republice je obecně velice nízká úroveň znalostí a informovanosti obyvatelstva v problematice nebezpečí otravy oxidem uhelnatým. Počet případů otravy se v našem kraji výrazně zvýšil a mnohé případy skončily úmrtím postižených. V povědomí veřejnosti včetně veřejnosti lékařské je pevně zafixována mylná informace, že při hoření zemního plynu nehrozí žádné nebezpečí! Bohužel to
Pátek, 05. únor 2016
aktualita
V souvislosti se zprovozněním dopravního terminálu Hranečník od 28. února 2016 dojde k významným změnám v provozu příměstských linek ze směrů od Havířova, Karviné a Orlové i městských linek ze směru od Radvanic a Bartovic. Podrobné informace zde.
Čtvrtek, 04. únor 2016
aktualita
Slavnostního přestřižení pásky se dočkala mobilní klubovna volnočasového klubu Maják Církevního střediska Don Bosko v Havířově-Šumbarku. Klubovnu pro místní děti otevřel primátor Havířova Daniel Pawlas s ředitelem střediska Don Bosko Jindřichem Hoňkem ve středu 3. února odpoledne. "Kolektiv pracovníků tohoto střediska vyvíjí na Šumbarku velmi přínosnou činnost. Za to jim patří dík a velký
Pondělí, 01. únor 2016
aktualita
Také obyvatelé Moravskoslezského kraje mohou v roce 2016 získat dotace na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Podmínkou je výměna těchto kotlů za automatické na pevná paliva, biomasu, případně kombinaci obou - vždy s emisní třídou 5+, za tepelná čerpadla nebo plynové kondenzační kotle. Podle zvoleného typu nového zdroje tepla může podpora činit 70 až 80 procent nákladů
Pátek, 29. leden 2016
aktualita
Přidělení prvních šesti bytů Armádě spásy v rámci projektu Prevence bezdomovectví odsouhlasili na své schůzi 27. ledna radní Havířova. "Bydlení patří mezi základní lidské potřeby a nový projekt doplňuje v Havířově síť sociálních služeb v této oblasti, do které patří azylové domy, noclehárny, ubytovny nebo terénní byty," uvedl náměstek havířovského primátora Daniel Vachtarčík.
Středa, 27. leden 2016
aktualita
Společnost Česká telekomunikační infrastruktura - CETIN - nabyla vlastnictví telekomunikační infrastruktury, která je rozšířená po celém území České republiky a bude poskytovat všem stavebníkům, zemědělcům a vlastníkům nemovitostí vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí. Bližší informace zde.
Pondělí, 18. leden 2016
aktualita
Kupní smlouvu na pozemek v průmyslové zóně Dukla o výměře 2700 čtverečních metrů dnes na havířovské radnici podepsali náměstek primátora Eduard Heczko a jednatel Mölnlycke Health Care ProcedurePark Emmanuel Michael Chilaud. Pozemek města doplňuje plochy potřebné k výstavbě továrny na výrobu zdravotnických setů, která v těchto dnech začala. Cena pozemku je cca 984 tisíc bez DPH.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz