havirov_letecky_2014.jpg
Pátek, 20. leden 2017
aktualita
Informační brožuru Průvodce bezpečným městem vydalo město koncem roku 2016 jako pilotní projekt v oblasti informační prevence. Brožuru tvoří poznatky, získané při realizaci různých preventivních akcí. Zároveň město vyslyšelo požadavky seniorů, jejichž možnosti získání potřebných informací na internetu jsou v mnoha případech omezené.
Pátek, 20. leden 2017
aktualita
V pondělí 16. ledna 2017 byla ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím zahájena výstava Uhlí na Ostravsku. Prostřednictvím 14 výstavních panelů se návštěvníci mohou seznámit s činností a hornickými tradicemi Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě, který je současně realizátorem těchto panelů. Putovní výstava byla v loňském roce k vidění v pražském Senátu, na radnici ve Slezské Ostravě
Úterý, 17. leden 2017
aktualita
V ulicích Fryštátská, Budovatelů, Lísková, Lesácká, Hornosušská, Malá a Veveří v Havířově-Prostřední Suché plánuje město nechat vystavět splaškovou kanalizaci, dvě čerpací stanice a dva výtlaky splaškových vod. K veřejné kanalizaci tak bude moci být napojeno 68 rodinných domků a objekt Stavebního bytového družstva Havířov na ulici Hornosušská.
Úterý, 17. leden 2017
aktualita
Letos na jaře zahájí město Havířov modernizaci podjezdu u vlakového nádraží. Na ulici U Nádraží nechá opravit úsek od malého kruhového objezdu před podjezdem až po kruhový objezd u prodejny Lidl včetně podjezdu pod železniční tratí. Vybudováním nového chodníku a cyklostezky zajistí Havířov bezpečnější dopravu v této části města. Díky tomu většina nákladů na rekonstrukci půjde z fondů Evropské
Pondělí, 16. leden 2017
aktualita
V Havířově jednali radní o změnách v rozpočtu pro rok 2017. Vedení města rozhodlo o zařazení opravy Základní školy Na Nábřeží, kde nechají vyměnit okna, dveře, fasády a vstup do budovy. O opravě Základní školy Generála Svobody rozhodnou 27. února zastupitelé.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Během čtvrtečního dopoledne hostil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica ve své kanceláři zástupce polského města Jastrzębie-Zdrój. Předmětem jejich jednání byl společný projekt, jehož cílem je vzájemná propagace místní amatérské umělecké tvorby.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Díky Nadačnímu fondu Pavla Novotného a městu Havířov se mohou pacienti, ale i personál oddělení klinické hematologie havířovské nemocnice těšit z dvou nových speciálních transportních křesel v celkové hodnotě 136 545 Kč.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Zastupitelé města schválili na svém prosincovém zasedání zcela novou zdravotně-sociální službu - SENIOR DOPRAVU.  Od ledna ji obyvatelům města Havířov nabízí Oblastní spolek Český červený kříž Karviná. Osobní přepravu mohou osoby starší 75 let využít pro návštěvu zdravotnických zařízení, zdravotních pojišťoven nebo úřadů státní správy či samosprávy. 
Středa, 11. leden 2017
aktualita
Vysocepatogenní ptačí chřipka subtypu H5N8 se šíří Evropou. Nákaza je potvrzována u nalezených uhynulých volně žijících ptáků a také v chovech drůbeže. V ČR zatím žádný případ výskytu nebyl potvrzen ani u volně žijících ptáků ani v chovech drůbeže. Přesto je potřeba věnovat zvýšenou pozornost dodržování zásad biologické bezpečnosti a preventivních opatření v chovech drůbeže. 
Úterý, 10. leden 2017
aktualita
V pátek 6. ledna přijala primátorka Havířova Jana Feberová ve své kanceláři delegaci ze Střední školy technických oborů na ulici Lidické. Studenti oboru kominík v kominickém stejnokroji přišli s vedením školy primátorce popřát do nového roku a představit možnost zapojení své školy do Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz