havirov_letecky_2014.jpg
Čtvrtek, 02. únor 2017
aktualita
Zimní údržba místních komunikací byla zahájena 1. listopadu 2016 a dle plánu schváleného městskou Radou potrvá do konce března letošního roku. Ve městě Havířov zajišťují zimní údržbu komunikací, které jsou ve vlastnictví města, zaměstnanci havířovských Technických služeb. Komunikace Moravskoslezského kraje spravují silničáři ze Správy silnic kraje.
Středa, 01. únor 2017
aktualita
Stavební práce na rozšíření havířovského hřbitova probíhají již od října loňského roku. Během února zahájí město Havířov druhou fázi investiční akce, jejíž součástí je stavba zcela nové smuteční síně. Konání smutečních obřadů nebude nijak omezeno.
Středa, 01. únor 2017
aktualita
Město Havířov tradičně vstupuje do nového roku významnou kulturně společenskou událostí – novoročním koncertem. Městské kulturní středisko Havířov pro tuto příležitost zve významné sólisty a věhlasná hudební tělesa do sálu Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově. 
Úterý, 31. leden 2017
aktualita
V pondělí 30. ledna zahájila knihovna v Půjčovně se zaměřením na hudbu a umění na ulici Svornosti Virtuální univerzitu třetího věku. Studium, určené seniorům, zde probíhá formou videopřednášek.
Úterý, 31. leden 2017
aktualita
Lektor komise pro bezpečnost silničního provozu v tomto zimním období již podruhé přednášel seniorům, jak se bezpečně pohybovat po cestách za tmy a šera. A ne naposledy. O další přednášku má zájem také Klub učitelů seniorů, kteří se schází na Základní škole M. Kudeříkové.
Úterý, 31. leden 2017
aktualita
Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podat od 1. března. Rozhodli o tom krajští radní, kteří schválili vyhlášení doplňkového dotačního programu ve výši 55 milionů korun.
Úterý, 31. leden 2017
aktualita
Město Havířov letos plánuje také rekonstrukci šatnového zázemí zimního stadionu u autobusového nádraží. V rámci svého jednání o tom rozhodla Rada města. Opravit chtějí hlavně šatny mladým hokejistům. Součástí stavebních prací budou nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalací, vzduchotechniky a ústředního topení.
Pondělí, 30. leden 2017
aktualita
Už jen do konce ledna 2017 se mohou hlásit hudební skupiny, které chtějí soutěžit o ceny ve statisícové hodnotě v mezinárodní klubové soutěži Líheň. Již nyní je přitom přihlášeno rekordní množství – neuvěřitelných 900 hudebních skupin z celé Evropy. 
Pondělí, 30. leden 2017
aktualita
Fotbalisté z Městského fotbalového klubu a nejen oni mohou využívat zcela nové společenské zázemí. Jeho součástí je restaurační zařízení a plně vybavená kuchyň. Město nechalo opravit další část fotbalového stadionu. V rámci této rekonstrukce byla vyměněna okna a opraveno i technické zařízení budovy. 
Středa, 25. leden 2017
aktualita
V Havířově právě probíhá výstavba další etapy cyklostezky. Její nová část povede od mostku přes řeku Lučinu do areálu fotbalového hřiště pod letním kinem. Odborný geologický posudek prokázal, že sesuv meandru řeky Lučiny v blízkosti stavby je součástí přirozených procesů řeky Lučiny. Podobných svahových deformací najdeme podél koryta řeky desítky, a to i v místech, kam nemá člověk přístup.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz