havirov_letecky_2014.jpg
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Během čtvrtečního dopoledne hostil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica ve své kanceláři zástupce polského města Jastrzębie-Zdrój. Předmětem jejich jednání byl společný projekt, jehož cílem je vzájemná propagace místní amatérské umělecké tvorby.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Díky Nadačnímu fondu Pavla Novotného a městu Havířov se mohou pacienti, ale i personál oddělení klinické hematologie havířovské nemocnice těšit z dvou nových speciálních transportních křesel v celkové hodnotě 136 545 Kč.
Čtvrtek, 12. leden 2017
aktualita
Zastupitelé města schválili na svém prosincovém zasedání zcela novou zdravotně-sociální službu - SENIOR DOPRAVU.  Od ledna ji obyvatelům města Havířov nabízí Oblastní spolek Český červený kříž Karviná. Osobní přepravu mohou osoby starší 75 let využít pro návštěvu zdravotnických zařízení, zdravotních pojišťoven nebo úřadů státní správy či samosprávy. 
Středa, 11. leden 2017
aktualita
Vysocepatogenní ptačí chřipka subtypu H5N8 se šíří Evropou. Nákaza je potvrzována u nalezených uhynulých volně žijících ptáků a také v chovech drůbeže. V ČR zatím žádný případ výskytu nebyl potvrzen ani u volně žijících ptáků ani v chovech drůbeže. Přesto je potřeba věnovat zvýšenou pozornost dodržování zásad biologické bezpečnosti a preventivních opatření v chovech drůbeže. 
Úterý, 10. leden 2017
aktualita
V pátek 6. ledna přijala primátorka Havířova Jana Feberová ve své kanceláři delegaci ze Střední školy technických oborů na ulici Lidické. Studenti oboru kominík v kominickém stejnokroji přišli s vedením školy primátorce popřát do nového roku a představit možnost zapojení své školy do Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání.
Pondělí, 09. leden 2017
aktualita
Výstava bude zahájena v pondělí 16. ledna 2017 v 15 hodin ve Stálé výstavní expozici Městské knihovny Havířov. Prostřednictvím výstavních panelů se návštěvníci seznámí s činností a hornickými tradicemi Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě. Putovní výstava byla v loňském roce k vidění v pražském Senátu či na Slezskoostravském hradě.
Pátek, 06. leden 2017
aktualita
Ve středu 4. ledna navštívila primátorka města Havířov Jana Feberová ředitelství městské policie. Nově zvolená primátorka s přijetím své funkce přijala zároveň řídící funkci vůči Městské policii Havířov a společně s ředitelem policie Bohuslavem Murasem tak prodiskutovali základní principy jejího fungování. Během příštích dnů primátorka navštíví další komisariáty a detašovaná pracoviště
Čtvrtek, 05. leden 2017
aktualita
Díky zbourání původního mostku přes řeku Lučinu je omezen průchod pro pěší, zejména z levého břehu řeky z lokality kolem ulice Na Důlňáku. Pro občany města je vyznačena trasa, kterou je možné úsek obejít. Město navíc nově zavádí dočasný autobusový spoj, určený zejména pro potřeby školních dětí.
Středa, 04. leden 2017
aktualita
Charita Česká republika i v letošním roce pořádá dobročinnou akci zvanou Tříkrálová sbírka. Ta probíhá prvních čtrnáct dní v novém roce. Její výtěžek je určen na pomoc handicapovaným a nemocným osobám, matkám s dětmi v tísni, seniorům a dalším jinak znevýhodněným skupinám lidí, a to zejména v regionech, ve kterých sbírka probíhá. 
Úterý, 03. leden 2017
aktualita
Počet obyvatel statutárního města Havířov se za rok 2016 snížil přesně o 878 občanů. Úbytek občanů je o něco málo nižší než v předcházejících letech. 


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz