havirov_letecky_2014.jpg
Středa, 25. leden 2017
aktualita
V Havířově právě probíhá výstavba další etapy cyklostezky. Její nová část povede od mostku přes řeku Lučinu do areálu fotbalového hřiště pod letním kinem. Odborný geologický posudek prokázal, že sesuv meandru řeky Lučiny v blízkosti stavby je součástí přirozených procesů řeky Lučiny. Podobných svahových deformací najdeme podél koryta řeky desítky, a to i v místech, kam nemá člověk přístup.
Středa, 25. leden 2017
aktualita
V pondělí 23. ledna 2017 přijalo vedení havířovské radnice v prostorách Rady města místopředsedu vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka. Jednání po právě ukončeném zasedání zastupitelstva se zúčastnili i někteří zastupitelé z řad vládnoucí koalice. V rámci zdravotního pobytu v blízkosti Havířova přijal vicepremiér Bělobrádek pozvání k debatě o místní samosprávě, zdejších problémech
Úterý, 24. leden 2017
aktualita
Zastupitelé odhlasovali čerpání částky 35 tisíc korun z  Fondu pro zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku. Za tuto částku budou pořízeny výjezdové tablety Sboru dobrovolných hasičů Havířov-Město a Havířov-Životice. Navrhované použití prostředků tzv. Fondu bezpečnosti bude zapracováno do návrhu úprav rozpočtu města Havířova na rok 2017.
Pondělí, 23. leden 2017
aktualita
Městská policie Havířov připravuje na duben letošního roku další bezplatné instruktážní kurzy sebeobrany "Ženy, naučte se bránit". Zájemkyně se mohou hlásit již nyní. Instruktážní kurzy budou probíhat v tělocvičně na ZŠ Františka Hrubína na ulici Studentská vždy od 17 do 19 hodin.
Pondělí, 23. leden 2017
aktualita
Ve středu 18. ledna přijala primátorka města Jana Feberová ve své kanceláři vedoucí představitele společnosti Mölnlycke Health Care. V jejím závodu postaveném v průmyslové zóně bývalého Dolu Dukla v Dolní Suché v současné době probíhá zkušební technický provoz. Slavnostní spuštění výroby je plánováno na květen letošního roku.
Pátek, 20. leden 2017
aktualita
Informační brožuru Průvodce bezpečným městem vydalo město koncem roku 2016 jako pilotní projekt v oblasti informační prevence. Brožuru tvoří poznatky, získané při realizaci různých preventivních akcí. Zároveň město vyslyšelo požadavky seniorů, jejichž možnosti získání potřebných informací na internetu jsou v mnoha případech omezené.
Pátek, 20. leden 2017
aktualita
V pondělí 16. ledna 2017 byla ve Stálé výstavní expozici Historie psaná uhlím zahájena výstava Uhlí na Ostravsku. Prostřednictvím 14 výstavních panelů se návštěvníci mohou seznámit s činností a hornickými tradicemi Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě, který je současně realizátorem těchto panelů. Putovní výstava byla v loňském roce k vidění v pražském Senátu, na radnici ve Slezské Ostravě
Úterý, 17. leden 2017
aktualita
V ulicích Fryštátská, Budovatelů, Lísková, Lesácká, Hornosušská, Malá a Veveří v Havířově-Prostřední Suché plánuje město nechat vystavět splaškovou kanalizaci, dvě čerpací stanice a dva výtlaky splaškových vod. K veřejné kanalizaci tak bude moci být napojeno 68 rodinných domků a objekt Stavebního bytového družstva Havířov na ulici Hornosušská.
Úterý, 17. leden 2017
aktualita
Letos na jaře zahájí město Havířov modernizaci podjezdu u vlakového nádraží. Na ulici U Nádraží nechá opravit úsek od malého kruhového objezdu před podjezdem až po kruhový objezd u prodejny Lidl včetně podjezdu pod železniční tratí. Vybudováním nového chodníku a cyklostezky zajistí Havířov bezpečnější dopravu v této části města. Díky tomu většina nákladů na rekonstrukci půjde z fondů Evropské
Pondělí, 16. leden 2017
aktualita
V Havířově jednali radní o změnách v rozpočtu pro rok 2017. Vedení města rozhodlo o zařazení opravy Základní školy Na Nábřeží, kde nechají vyměnit okna, dveře, fasády a vstup do budovy. O opravě Základní školy Generála Svobody rozhodnou 27. února zastupitelé.


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz