centrum_kvete2.jpg
Úterý, 18. říjen 2016
aktualita
Velký zájem provázel slavnostní křest brožury Vzpomínky vysloužilých horníků aneb Veselé historky z hornictví 2, kterou vydala Městská knihovna Havířov ve spolupráci s Nadací Landek Ostrava a Klubem přátel Hornického muzea v Ostravě.  Brožura volně navazuje na úspěšnou publikaci Grilování kuřat v dole vydanou v prosinci 2014. Původní autorskou dvojici Jaroslava Čihaře a Josefa Stružku nově doplnil
Pondělí, 17. říjen 2016
aktualita
Sobotním během podpořili účastníci Havířovské desítky bociu - sport pro handicapované. Běžeckého závodu se letos rekordně zúčastnilo více než pět stovek běžců. 2. ročník Havířovské desítky letos opět podpořilo město Havířov.
Pondělí, 17. říjen 2016
aktualita
Do konečné stanice na své cestě Moravskoslezským krajem dorazí protidrogový vlak Revolution train v úterý 18. října. Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava varuje interaktivní formou před riziky drog. Na vlakovém nádraží v Havířově bude odstavena a otevřena veřejnosti až do 21. října. Primárně je expozice určena žákům osmých a devátých tříd základních škol jako nástroj protidrogové p
Čtvrtek, 13. říjen 2016
aktualita
K zbourání bytového domu na ulici Obránců míru dojde již v říjnu 2016. Za odstranění objektu město zaplatí zhruba jeden a půl milionu korun, z nichž bude 80 procent do rozpočtu města navráceno zpět z dotace Ministerstva pro místní rozvoj. To projekt podpoří s podmínkou revitalizace získaného prostoru, vedoucí k rozvoji sociálně vyloučené lokality.
Čtvrtek, 13. říjen 2016
aktualita
Magistrát města upozorňuje řidiče na úplnou uzavírku silnice č. II/474 v úseku od restaurace Pacalůvka v Havířově–Životicích po křižovatku s místní komunikací ul. Průjezdní v Horní Suché (úsek přes celý les). Provádí se zde plošná oprava povrchu vozovky,  uzávěrka potrvá do konce listopadu. Průjezd vozidel IZS a autobusů bude umožněn. Objízdná trasa je vedena přes obec Albrechtice.
Středa, 05. říjen 2016
aktualita
Desátá odborná konference a osmá v pořadí zabývající se problematikou zeleně ve městech nesla název Zeleň a voda – spojené nádoby našich měst. Město Havířov hostilo v Kulturním domě Radost dne 4. října celkem 138 účastníků. S poznatky, týkající se problematiky hospodaření s vodou ve městech, zde přispěli mj. odborníci z polského Těšína a slovenského města Zvolen.
Úterý, 04. říjen 2016
aktualita
V letošním roce proběhne ve dnech 3. - 9. října jubilejní 20. ročník Týdne knihoven. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Městská knihovna Havířov nabízí v jeho rámci pestrý program.
Úterý, 04. říjen 2016
aktualita
Do vstupů objektů havířovských základních a mateřských škol budou v letošním roce nainstalovány video zvonky či bezpečnostní kamery v předpokládané hodnotě zhruba milion korun. Systémy sloužící k eliminaci výskytu nežádoucích osob budou letos vybaveny základní školy 1. máje, Mládežnická, Selská a Žákovská a mateřské školy E. Holuba a Petřvaldská.
Pondělí, 03. říjen 2016
aktualita
Do soutěže amatérských fotografů Kde domov můj, kterou vyhlásila Městská knihovna Havířov, bylo zasláno 55 fotografií 29 autorů. Hodnocení odborné části soutěže i hlasování na webových stránkách knihovny proběhlo anonymně.
Pondělí, 03. říjen 2016
aktualita
Vyhodnocení křížovkářské ligy Centra volnočasových aktivit se zúčastnil náměstek hejtmana a havířovský radní Jiří Martinek a vedoucí Odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová. 


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz