chlapec_s-rybou2.jpg
Středa, 26. červenec 2017
aktualita
Asi 80 let starý javor platanolistý rostoucí v havířovském zámeckém parku sice nebude letošním stromem roku, získal však čestný titul Strom hrdina. Odbornou porotu zaujal osud stromu, který v nedávné minulosti za nemalého lidského úsilí bojoval o svou existenci.
Pátek, 21. červenec 2017
aktualita
Zastavit odliv lidí z regionu, podpořit migraci zaměstnanců tak, aby firmy měly dostatek kvalifikovaných pracovníků. To je cíl pilotního projektu Zaměstnanecká mobilita, který rozjíždí Moravskoslezský kraj. Memorandum o spolupráci při jeho realizaci dnes podepsali náměstek hejtmana Jakub Unucka, primátoři Karviné a Havířova Tomáš Hanzel a Jana Feberová a starosta Orlové Tomáš Kuča.
Čtvrtek, 20. červenec 2017
aktualita
Vedení Havířova na žádost Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje schválilo užívání budovy bývalé základní školy na ulici Mánesova k taktickému cvičení policistů. Od srpna pak bude policie v nepravidelných intervalech budovu využívat, a to až do doby, než bude zahájena plánovaná rekonstrukce školy na domov se zvláštním režimem. Rekonstrukci školy město započne během příštího roku.
Pondělí, 17. červenec 2017
aktualita
Ve středu 12. července proběhlo další jednání mezi Správou železniční dopravní cesty a vedením města Havířova. Havířov zde SŽDC předložil zpracovanou studii, jak by chtěl v budoucnu opravenou budovu vlakového nádraží využívat. Návrh se na SŽDC líbil a s městem o něm bude dále jednat.
Pátek, 14. červenec 2017
aktualita
Město Havířov vítá investory, kteří místním lidem nabídnou možnost pracovního uplatnění. Jako vhodné místo jejich působnosti se nabízí areál bývalého Dolu Dukla. Nedávno zde zahájila činnost továrna na výrobu zdravotnických setů Mölnlycke a v budoucnu zde začnou stavět další investoři.
Čtvrtek, 13. červenec 2017
aktualita
Městská realitní agentura Havířov nechává průběžně opravit volné městské byty, které spravuje. V první půlce letošního roku se městské společnosti podařilo vysoutěžit a přidělit firmám k opravám o 31 bytů více než v loňském roce.
Pondělí, 10. červenec 2017
aktualita
Na Těrlickém okruhu se v neděli jely mezinárodní závody silničních motocyklů Havířovský zlatý kahanec. Jednalo se o 10. ročník od obnovení a 34. ročník v historii. Absolutním vítězem se stal Horst Saiger z Lichtenštejnska. 
Úterý, 04. červenec 2017
aktualita
Pro zrychlení a zkvalitnění spojení při volání z linky 156 na jednotlivé městské policie v okrese Karviná bude s účinností od 01.08.2017 nabídnuto volajícímu přímé spojení s danou městskou policií. Po vytočení čísla 156 se volajícímu ozve: „Pro spojení s Městskou policií Karviná stiskněte 1“. Obdobně to bude pro spojení s MP Havířov – stiskněte 2, MP Orlová – stiskněte 3, MP Český Těšín
Pátek, 30. červen 2017
aktualita
Vedoucí představitelé města a společnosti EUROVIA CS, která byla zhotovitelem stavby, v pátek 30. června společně slavnostně zakončili čtvrtou etapu odkanalizování okrajových částí města. Díky tomu mohou být splaškové vody v Prostřední Suché a Šumbarku odvedeny a zlikvidovány v souladu se zákonem.
Úterý, 27. červen 2017
aktualita
Svými hlasy mj. podpořili návrh na čerpání tzv. fondu bezpečnosti, navrhli nové jednatele Městské realitní agentury, schválili převod financí z rozpočtu města Moravskoslezskému kraji na spolufinancování výměny kotlů na území města a každoroční výjimku pro ZŠ a MŠ Selská. V rámci svého jednání zastupitelé odhlasovali druhé kolo dotací pro sportovní a mimosportovní oblast a také projednali závěrečný


 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz